eComStation
Vytiskni |
  Proč eComStation?

      eComStation je moderní, stabilní, bezpečný a spolehlivý operační systém.

      eComStation umí spouštět aplikace pro OS/2, DOS, Windows 16bit, Javu, některé aplikace pro Windows 9x/NT i Xfree86/2. Disponuje opravdu fungujícím preemptivním multitaskingem a multithreadingem, podporou sítí, internetu i mulitmédii. Díky technologii VoiceType můžete celý systém ovládat hlasem, díky VoiceType Dictation zase počítači nadiktovat např. dopis.

      eComStation podporuje nejen většinu dnešních souborových systémů (FAT, VFAT, FAT32, EXT2, NTFS) ale především své vlastní - HPFS, 386HPFS a nový JFS.
JFS je souborový systém přenesený z UNIXu a jde o tzv. žurnálovací souborový systém. Díky JFS trvá zotavení systému (např. po výpadku elektrického proudu) pouze několik vteřin, nabízí volitelnou velikost clusteru, jména souborů ukládá v UNICODE a oddíly lze zvětšovat za chodu systému - tedy bez nutnosti restartu!
Logical Volume Manager (LVM) umožňuje zase vytváření svazků oddílů, nastavení pevných písmen k oddílům a další.  Bezpečnost...
      eComStation je operační systém, na kterém se nevyskytují viry. Pokud se nějaký vir přece jen do systému dostane, zpravidla je téměř neškodný.
      eComStation obsahuje již v základu vlastní antivirový systém, takže nemusíte kupovat drahé antivirové programy.
      S operačním systémem eComStation jste chráněni před hackery z Internetu. Většina TCP/IP portů je uzavřena již ve výchozím nastavení. Pro ještě větší bezpečí je v systému integrován firewall.


  Univerzálnost...
      Použitím skriptovacího jazyka REXX můžete rozšiřovat možnosti eComStation sami. Můžete např. přidat nové funkce a rozšířit kontextové menu každé složky na ploše.
      eComStation lze konfigurovat a používat dle zvyklosti a pohodlí uživatele. Datové a programové objekty, složky a ikony programů, vše lze upravit pomocí grafického prostředí dle vlastních požadavků. Totéž platí pro způsob jakým chcete spouštět programy, či konfigurovat systém. Operační systém je tu pro uživatele, nikoliv naopak.


  Výkon...
      eComStation běží velmi dobře na starších i méně výkonných PC, nabízí bezvadnou rychlost díky optimalizované správě paměti a preemptivnímu multitaskingu.
      Aplikace, které využívají možností multithreadingu reagují rychleji než aplikace které jej nevyužívají na systémech Windows nebo Linux.
      OS/2 a samozřejmě eComStation je léty osvědčený a prověřený úspěšný operační systém pro podnikové aplikace především díky své vysoké úrovni ochrany proti havárii, díky své stabilitě a flexibilitě.


  Jednoduchost...
      S pracovní plochou Workplace Shell v eComStation máte bezpochyby nejvšestranější a uživatelsky velmi přívětivé grafické prostředí.
      eComStation a jeho systém drag-and-drop splňuje téměř všechny požadavky uživatele jako přesouvání a kopírování souborů, programů a dokonce i textu. Dále nabízí nastavení barev a fontů pracovní plochy, nastavení typu rámečku a barvy tabulek, vlastní způsob otevření či vytvoření dokumentu, atd.
      Všechny aplikace v grafickém prostředí pracovní plochy rozpoznávají stejné kombinace kláves pro ovládání, což dělá celý systém velmi dobře použitelný i bez ovládání myší.
      Šablony jsou přímo součástí operačního systému a nejsou spojeny jen s konkrétní aplikací.
      Pro eComStation je na prvním místě uživatel, který ovládá systém. Ten rozhoduje, které programy, ovladače a soubory mohou být instalovány.


  Významná vylepšení v poslední verzi eComStation 2.0:
  • nový robustní firewall
  • podpora ACPI
  • vylepšená podpora hardware během instalace
  • vylepšená správa disků
  • JFS, podpora NTFS
  • Samba
  • GenMAC, Wireless Lan
  • lepší podpora USB

zdroj: http://www.ecomstation.com

eComStation je registrovaná značka Serenity Systems International, OS/2 Warp je registrovaná značka IBM Corporation
web: Petr Skovajsa 2010-2020, logo eCS: Gerrit Schoenmaker